התורמים של פורום SolX

התורמים של פורום SolX

במידה והגעתם לפורום SolX במחשבה של “אני רוצה לעזור אבל לא יודע כיצד”, זהו פוסט עבורכם. בדרך כלל, פרויקטי “קוד-פתוח” (open source) גדולים מכילים קובץ שנקרא CONTRIBUTING.md. זהו מסמך שאמור להכיל הוראות כיצד ניתן לתרום לאותו פרויקט. התרומה שם יכולה להתבטא בדרכים שונות כגון דיווח באגים, הוספת טסטים, כתיבת קוד או דוקומנטציה ועוד. הרעיון בפוסט זה הוא להיות סוג של מסמך כזה. התרומה יכולה לבוא בצורות שונות ומגוונות אבל עם מטרה עיקרית אחת - קידום הפרויקט.
להלן רשימה של חלק מהדרכים המתארות כיצד ניתן לתרום:

 • הצעת רעיונות - אם יש ברשותכם רעיון מגניב שלדעתכם יכול להוסיף לאווירה של הפורום, אתם מוזמנים להציע אותו בקטגוריית מערכת תחת התגית “הצעות”. אנו ננהל דיון מעמיק לגבי כל רעיון בנפרד ובסופו של דבר נחליט אם להכניסו לתוך הפורום. דוגמה לרעיון נחמד (שכבר קיים) היא הוספת תמיכה ב-\LaTeX בקטגוריות השונות. רעיונות מחוץ לקופסה יובילו להפיכתו של הפורום להיות נוח ויעיל לכל המשתמשים בו.

 • כתיבת תוכן איכותי - הרעיון המרכזי של הפורום הוא כתיבת תוכן איכותי. לדוגמה, במידה ונתקלתם בשאלה שאתם יודעים כיצד לענות עליה, אתם מוזמנים להגיב ולהציע את הפתרון שלכם לבעיה בצורה הטובה ביותר. לשם כך, הפורום מספק לכם מספר כלים שיעזרו לכם לכתוב את התוכן בצורה מקצועית. אולם, אל תחששו מפני הצעת פתרון לא טוב מספיק שכן כולנו נמצאים כאן בשביל ללמוד. במידה ותשובתכם אכן אינה מספקת, משתמשים אחרים יוכלו להציע לכם כיצד לשפר אותה.

 • תמיכה בתוכן איכותי - מתן תמיכה והבעת תודה הם ערכים מרכזיים של הפורום. לשם כך, קיימים מספר פיצ’רים מרכזים שנועדו לעודד לספק שאלות ותשובות איכותיות. משתמשים המספקים באופן עקבי תוכן שימושי צוברים מוניטין ומקבלים הרשאות רבות יותר באתר. בנוסף לכך, הם זוכים בעיטורים.
  הפורום מכיל מספר דרכים לפרגן לאנשים שיצרו תוכן איכותי:

  1. מתן לייקים - אם ראיתם תוכן טוב שמכיל למשל תשובה אשר פותרת את הבעיה של פותח הנושא, אתם מוזמנים ללחוץ על ה-:heart: כדי לפרגן לכותב התוכן.
  2. הצבעה לנושאים - אם ראיתם נושא ששואל שאלה טובה או פותח דיון פורה, אתם מוזמנים להצביע לאותו הנושא.
  3. בחירת הפתרון הנכון - אם אחד הפוסטים לנושא, הצליח לפתור את הבעיה, אתם מוזמנים ללחוץ על הכפתור “פתרון :white_check_mark:” שנמצא בתחתית של אותו הפוסט. פעולה זו תוביל להצגתו של הפתרון בתוך הפוסט הראשי.
 • מניעת ספאם - חלק מהרעיון של כתיבת תוכן איכותי היא המלחמה בספאם. במידה ונתקלתם בתוכן הפוגע בחוקים והערכים של האתר, אתם מוזמנים ללחוץ על הדגל :checkered_flag: שנמצא בתחתית הפוסט כדי לדווח לנו.

 • באגים - כמו כל מערכת, גם פורום SolX עלול להכיל תקלות ובאגים. במידה ונתקלתם בתקלה, אתם מוזמנים לשלוח הודעה פרטית לאחד מהמנהלים או המפקחים כדי שנוכל לטפל בה בהקדם האפשרי.

 • משוב לפורום - במידה ואתם מרוצים או לא מרוצים מההתנהלות של הפורום, אתם מוזמנים לכתוב זאת בקטגוריית מערכת תחת התגית “משוב”.

לסיכום, כל משתמש יכול לתרום בדרכו האישית לטובת הכלל ולקידומו של הפרויקט.
מחכים בקוצר רוח לראות את תרומתכם הצנועה :smile:

3 לייקים