מה אתם חושבים על השעות התנדבות בתיכון?

שלום לכולם,
בזמנו עשיתי שעות התנדבות בכיתה י’. קודם כל, לפי דעתי קיימת סתירה ברעיון שכן זה חובה להתנדב. כמו כן, אתם חושבים שצריכים לשנות את ההתנדבות מכיתה י’ לכיתות יותר מתקדמות או אולי אפילו לחטיבה?
אשמח לשמוע את דעתכם בנושא.
דיון פורה :slight_smile:

עברו כבר כמה שנים טובות מאז שסיימתי בית ספר (וכך גם מאז שעשיתי את ההתנדבות). למרות שקיימת פה קצת סתירה בין המושגים, הרעיון הוא לחנך ולהראות לתלמידים שניתן ומומלץ להתנדב ולעזור בתחומים שהם חזקים בהם.
האמת שאני עשיתי שתי התנדבויות ועברתי את הכמות השעות שאני צריך לבצע אבל הרגשתי סיפוק רב מכך. ממליץ לכולם לבחור התנדבות מלמדת.
לגבי השאלה השנייה, כיתה י’ זאת השנה הראשונה של הבגרויות ולכן היא הכי פחות עמוסה מבין כל השאר. אולי זה רעיון חכם להעביר את ההתנדבות לכיתה ט’ :slight_smile:

עשיתי את ההתנדבות שלי לפני שנתיים והיא הייתה מעולה. חנכתי מספר ילדים בסיכון ועזרתי להם להתקדם בבית הספר. אחד מהם אפילו סיים מצטיין באותה שנה.
אני לא חושב שיש סתירה שכן כמו שגלעד אמר, אם ההתנדבות לא הייתה חובה, אף אחד לא היה עושה אותה וזה חשוב ללמד את הדור הצעיר שלהתנדב זה חשוב. אני עד היום מתנדב מדי פעם בצער בעלי חיים.
אם היו שואלים אותי, הייתי אומר שצריך להתנדב כל שנה אבל בהיקף שעות קטן יותר שכן בשנתיים האחרונות בתיכון, הלימודים עמוסים.