פעילויות לילדים קטנים בזמן משבר הקורונה

שלום לכולם,
בעקבות משבר הקורונה, יצא כך שאני צריך לשבת עם האחיין שלי במשך השבועיים הקרובים. הוא בן שלוש. אשמח לשמוע על פעילויות מעניינות שיכולו להעסיק אותו למשך כמה שעות כדי שאוכל לעבוד קצת. לחלופין, אשמח גם לשמוע פעילויות מלמדות שאני יכול להראות לו. כיצד אתם מעסיקים את הילדים בימים אלה?
תודה רבה על העזרה :slight_smile:

האמת שלא יצא לי לחשוב על פעילויות לילדים קטנים אבל לאחרונה ראיתי סרטון שמציג פעילויות מלמדת ונחמדה עבורם. מדובר בניסוי ביתי וכיפי, שימחיש את חשיבות שטיפת הידיים. אתה לוקח קערה ריקה. בקערה זו אתה מערבב קצת פלפל, קצת שמן וקצת מים. הפלפל מייצג את הנגיף, השמן הוא השומן שמחזיק את הנגיף והמים הם פשוט מים. עכשיו, אם תכניס את האצבע לתערובת, שום דבר לא קורה. אבל אם תשים סבון על הידיים ותכניס את האצבע המסובנת שלך פנימה - כל הפלפל (או הנגיף) בורח.
הניסוי הוא קצר אבל מלמד הרבה. הילד יבין שעלינו לשטוף את הידיים עם סבון כדי להרחיק את החיידקים ונגיפים. מוזמן להעלות סרטון לכאן כדי שנראה איך יצא הניסוי :slight_smile:

מספר רעיונות נחמדים שיכולים לעזור (לאו דווקא לילדים בני שלוש):

• להשמיע פודקאסטים מעניינים לילדים. יכול להעביר את הזמן בלמידה. יש מגוון רחב של פודקאסטים באינטרנט (בנושא מידע, חלל ועוד).
  • מוזיאונים אונליין. מדובר באתרי אינטרנט שאתה מבצע בהם סיור וירטואלי ורואה את כל הפרטי האומונות שהמוזיאונים מציעים.
  • פעילויות יצירה כגון ציור, פיסול, חריזת תכשיטים, יצירות שלכת ועוד. תלוי בציוד שאתם מחזיקים בבית. אתם יכולים גם לבקש מהילדים שיציירו ציורים לסבא והסבתא שלהם כדי שאלה לא ירגישו בבדידות.

אין ברשותי ילדים אבל אלה הם הרעיונות שעלו לי לראש. אם יעלו לי עוד, אערוך את תשובתי :slight_smile: