רעיונות לפעילות בקייטנה

היי לכולם :slight_smile:
בסוכות שיחול בחודש הבאה אני אעביר פעילויות לימודיות לילדים בקטיינה ואני מנסה לחשוב על פעילויות מגניבות כבר מעכשיו. למישהו יש רעיון מה לעשות איתם במשך שעתיים? מדובר בילדים בכיתה ג’.
אני מחפש רעיונות לימודים, אולי מתמטיים שיהיו מעניינים עבורם :smiley:
תציעו רעיונות :stuck_out_tongue:

אתה יכול להציג להם חידות לוגיות מעניינות.
אני זוכר שכשאני הייתי בכיתה ג’, גם לי העבירו כמה חידות לוגיות פשוטות (בעיקר אני זוכר את החידה עם הגפרורים). אולי גם ריבועי קסם זה רעיון נחמד :wink:
אתה אולי יכול גם להביא כמה לוחות שחמט/דמקה או כל משחק לימודי אחר וללמד אותם את החוקים ואז לעשות אפילו טורניר :smiley:

איזה מדריך משקיע :smiley:
אני מסכים עם @Gilad, חידות מתמטיות ולוגיות יכולות להיות אחלה רעיון. אתה יכול גם לנסות לעשות ניסוי מדעי פשוט כלשהו כמו ליצור סוללת לימון ולהסביר להם על התהליך.

האמת שלעשות ניסוי זה רעיון די מגניב. אולם אני לא בטוח שסוללת לימון כזאת מעניינת. אתם מכירים ניסויים מדעיים נוספים במקרה? :blush:

כמה רעיונות נחמדים נוספים לניסויים שראיתי באינטרנט:

• הר געש בכוס - מניחים כלי על צלחת וממלאים את הכלי עד לחציו בחומץ. מוסיפים ומערבבים מעט צבע מאכל, ואפשר להוסיף גם כמה טיפות של סבון כלים (כדי להאט את ההתפרצות). על זה מוסיפים את הסודה לשתייה - והרי יש לכם הר געש.
  • לצייר בחלב - שופכים את החלב לתוך הצלחת. מוסיפים בזהירות את צבעי המאכל אחד אחרי השני. טובלים את קיסם האוזניים בסבון כלים, ואז מניחים בצלחת בנקודות שונות. חוזרים על הפעולה בשנית ורואים כיצד מתקבל ציור מרהיב.
  • מפרידים תערובת של מלח ופלפל - שופכים כפית של מלח וכפית של פלפל לצלחת ומערבבים. מנפחים בלון ומשפשפים את אחד מצדדיו היטב בשיער שלנו. את הצד ששפשפנו מקרבים בזהירות אל הצלחת במרחק של 10-20 ס"מ, ורואים כיצד הפלפל נשאב למעלה ונדבק לבלון.

מקווה שזה עוזר :slight_smile: